Aktualności

Informacja dla rolników - Susza 2018r

 

W związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – suszy na terenie całego województwa mazowieckiego – zgodnie z Raportami Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, uprzejmie informuję, iż istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód spowodowanych niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym – suszą.

Zainteresowanych rolników prosimy o składanie wniosków do Urzędu Gminy Rząśnik w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 lipca 2018 roku.

Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o płatności bezpośrednie oraz kopie zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt lub kserokopie księgi stada bądź paszportu.

Ustalenia wysokości szkody dokonuje komisja w terminie do dwóch miesięcy od dnia zgłoszenia przez producenta rolnego wystąpienia tych szkód, nie później jednak niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji.

Procedurze szacowania szkód nie podlegają uprawy, których weryfikacja nie jest możliwa na miejscu wystąpienia szkód, z uwagi na wcześniejszą likwidację przez rolnika.

WÓJT

/-/ Paweł Kołodziejski

 

Załączniki

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 04 lipca 2018 09:30
Dokument wprowadzony do BIP przez: Adam Koczkodon
Ilość wyświetleń: 100
04 lipca 2018 09:34 Adam Koczkodon - Dodanie zdjęcia [susza.jpg] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
04 lipca 2018 09:30 Adam Koczkodon - Dodanie załącznika [wniosek_o_oszacowanie_szkod.doc] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
04 lipca 2018 09:30 Adam Koczkodon - Zmiana danych dokumentu. (Dokument opublikowany)